Najpopularniejsze technologie w naszej organizacji.

Najpopularniejsze technologie w naszej organizacji.

Podsumowanie aktualnych trendów technologicznych na naszych projektach.

Obecnie prowadzimy 14 projektów, a w prace projektowe zaangażowanych jest ponad 100 osób, wliczając naszych podwykonawców. Prowadzimy różnorodne projekty w związku z czym posiadamy szeroki przekrój technologiczny. Zdecydowaliśmy się jednak na małe podsumowanie naszego stacku technologicznego, aby zobaczyć które technologie obecnie są najbardziej popularne w naszej organizacji.

Czego najczęściej używamy po stronie frontendu?

Z przeprowadzonej analizy wynika, że na frontendzie najchętniej wykorzystujemy Angulara, będącego jednym z najpopularniejszych obecnie frameworków frontendowych. Angulara wykorzystujemy aż w 11 naszych projektach! Liczne korzyści tego frameworka doceniają również największe organizacje na świecie, m. in. Google, Microsoft, Samsung, VMware, czy Santander.

Co najlepiej sprawdza się wśród wielu technologii backendowych?

Do budowania aplikacji backendowych korzystamy z Javy, jednego z najbardziej popularnych języków programowania na świecie. Najczęściej wykorzystywany przez nas framework backendowy to Spring (Spring Boot) – który wiedzie prym w obszarze frameworków Javowych oraz Hibernate, który króluje w kodach źródłowych wielu aplikacji na całym świecie jako ORM.

Inne technologie, które również uważamy za istotne.

Ważną częścią naszych projektów stała się także konteneryzacja. Jest to jedna z najważniejszych zmian technologicznych w kontekście wytwarzania oprogramowania ostatnich lat, z którą każdy ma dzisiaj styczność, niezależnie od tego w jakim języku tworzone jest oprogramowanie. My również doceniamy Dockera i powiązane technologie, wykorzystując je w wielu naszych projektach. W budowanych systemach stosujemy także (poza relacyjnymi bazami danych), przechowywanie danych w strukturach dokumentowych, jak JSONB (w PostgreSQL) oraz Elasticsearch. Zastosowanie Elasticsearch wnosi równocześnie potężne funkcjonalności silnika wyszukiwań. Warto wspomnieć również o architekturze mikroserwisowej, która stała się podstawą wielu naszych realizacji oraz o wdrażaniu silnika BPM, o czym możecie przeczytać w innym artykule: https:///nekken.pl/bpm-by-nekken/

Klucz tkwi w świadomym wykorzystywaniu tego, co daje nam technologia.

Podsumowując nasze zestawienie widzimy, że korzystamy głównie z najbardziej docenianych dostępnych technologii na rynku. Oczywiście nie zamykamy się na nie, realizujemy projekty w różnorodnych technologiach i stale rozbudowujemy portfel wykorzystywanych komponentów. Dzięki temu mamy doświadczenie we wdrażaniu, utrzymywaniu i rozwijaniu wielu różnych systemów.